מה זה אוף סייט OffSite ולמה כולם רוצים את זה?

אתם מנהלים חברה מצליחה כבר לא מעט זמן? שמתם לב שהישיבות לא ממש יעילות, אך בכל זאת עליכם לקיים אותן? אם כך, ברור שגם אתם רוצים לדעת מה זה בדיוק אוף סייט, ובעיקר, למה כולם מתלהבים מזה? גם אתם מרגישים שכל ישיבת עבודה משעממת יותר מהקודמת? אם כך, אין ספק שאוף סייט זו אופציה שכדאי לכם לקחת בחשבון.

אוף סייט – כי ליצירתיות אין גבולות

אתם מקיימים בכל פרק זמן מסוים ישיבה עם העובדים שלכם או עם מנהלי המחלקות? הישיבה תמיד מתקיימת באותה שעה ובאותו מקום? בכל פעם מחדש אתם רואים איך כולם מחניקים פיהוקים? מתעסקים בטלפון הנייד וכמעט נרדמים? הדברים שנאמרים הם אותם הדברים ואתם מתאכזבים בכל פעם מחדש? חשוב שתבינו: לעשות את אותו הדבר בכל פעם ולצפות לתוצאה שונה זה שיגעון. כך אמר איינשטיין, וכמו לגבי הרבה דברים אחרים, גם כאן הוא צדק. לכן אוף סייט זו בחירה נהדרת. למעשה, במסגרת פעילות כזאת אתם מאפשרים לעובדים שלכם לקיים ישיבות מחוץ למשרד. האווירה שונה, ואחד מהיתרונות הגדולים של אוף סייט, זה האפשרות להיות יצירתיים. כשאנחנו משנים את המיקום ובוחרים חלל עבודה משותף לדוגמא, אנחנו משנים את המחשבה. אנחנו חושבים מחוץ לקופסא ובצורה כזאת כל אחד מאיתנו יכול להיות יצירתי יותר. לכן, אם עוד לא ניסיתם זאת, כדאי שתעשו זאת ממש עכשיו.

ישיבה שהיא גם פעילות גיבוש

השכרת חדר ישיבות לא במקרה זוכה להצלחה. היא מאפשרת לנו לצאת מהמשרד הקבוע וליהנות מישיבות באווירה אחרת. זה בדיוק מה שכוללות פעילויות אוף סייט, כי המקום השונה של הישיבה הופך את העניין ליעיל יותר. בנוסף, אם תרחיקו לכת ותחשבו על פעילויות אוף סייט, זו תהיה לא רק ישיבה, אלא גם פעילות מגבשת. בתור אנשים שמנהלים חברה כבר שנים, אתם הרי יודעים שהגיבוש חשוב. כשהצוות שלכם מגובש יותר הוא עובד בצורה הרבה יותר טובה. לכן, אם אפשר לשלב בין שתי המטרות האלה, גיבוש וישיבת עבודה, למה שלא תעשו זאת? אתם יכולים להיות בטוחים שאם זה עובד לאחרים זה יעבוד בצורה מושלמת גם עבורכם. אחרי הפעם הראשונה שתתנו לעובדים שלכם את ההזדמנות הזאת, אתם לא תבינו למה דחיתם זאת כ"כ הרבה.

החשיבות של היציאה מהשגרה

אין ויכוח על כך שפעילויות אוף סייט עולות לחברה שלכם כסף. יתרה מכך, זה גם יכול להיות סכום לא מבוטל של כסף. יחד עם זאת, התרומה לעסק תהיה כ"כ משמעותית, שאתם תראו בכך השקעה לכל דבר ועניין. יש חשיבות אדירה לצאת מהשגרה היומיומיות, ויש חשיבות לעשות את זה ביחד. למעשה, העובדים שלכם ירגישו כיצד הם מבלים ביחד, אך עושים זאת בצורה אחרת. אם, למשל, תיקחו את העובדים שלכם לחו"ל לפעילות כזאת, אתם תראו שהתרומה של נסיעה כזאת תהיה גדולה. העובדים ירגישו שאתם משקיעים בהם. בנוסף, הם ינהלו שיחות על העבודה לא רק במסגרת הישיבות המוגדרות, אלא גם בזמנם הפנוי. כך הם יצליחו להיות הרבה יותר יצירתיים ואין ספק שהשינוי בחברה לא יאחר להגיע. לכן ברור מדוע היום עוד ועוד בעלי חברות בוחרים להשקיע בפעילויות כאלה, וגם לכם זה כדאי.

Offsite כשבירת שגרה לעובדים

כל עוד תבחרו פעילות מתאימה ומעניינת, העובדים שלכם ישתפו פעולה. מבחינתם זה חלק בלתי נפרד מתנאי העבודה, כך שברור מדוע זה חשוב. אל תדחו זאת למחר, כי אתם תתפלאו לגלות עד כמה פעילויות כאלה תורמות לצמיחת העסק או החברה שאתם מנהלים.